Salmiakpiknik la 28.6.2014

Yhdistyksen jäsenten perinteinen kesäretki Salmiakkipiknik järjestetään lauantaina 28. kesäkuuta 2014 Suomenlinnassa. Piknikille lähtö tapahtuu kello 13.30 Helsingin Kauppatorilta julkisen liikenteen lautalla (HKL). Lisätietoa luvassa, kun sitä kertyy. Jos olet yhdistyksemme jäsen 2014, voit ilmoittautua osoitteeseen ohoi@salmiakki.fi. Kokoonnumme Suomenlinnan lauttarannassa poppooksi, kun alus on rantautunut.

Piknikillä arvioitavien tuotteiden listalle saadaan mahdollisesti jäätelöäkin. Toivottavasti ilmojen haltija on tällä kertaa suosiollinen, sillä kahdella aiemmalla piknikillä olemme joutuneet turvautumaan saarella sisätiloihin.

Suomenlinnan Salmiakkipiknik on järjestetty vuosittain 1990-luvun lopulta alkaen.

Kategoria(t): Ei kategoriaa. Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.