Salmaripiknikki 16. kesäkuuta 2018!

Salmiakkipiknik pystytetään Helsingin Suomenlinnaan lauantaina 16. kesäkuuta! Saarelle matkataan Kauppatorilta kello 13.30 julkisen liikenteen lautalla (HSL). Kokoonnumme Suomenlinnassa lauttarannan tuntumassa ryhmäksi, kun alus on kiinnittynyt laituriin (emme siis kokoonnu ryhmäksi jo Kauppatorilla). 

Piknik on tarkoitettu ensisijaisesti yhdistyksen jäsenistölle. Osallistujat muodostavat makeisraadin, joka panee järjestykseen arvioitavat tuotteet (koulunumeroin ja sanallisesti).

Toisin kuin Salmiakkigaalaan, piknikille tulee ilmoittautua etukäteen sähköpostilla 5. kesäkuuta mennessä osoitteeseen salmiakki.fi@gmail.com. Tämä siksi, että pystymme varaamaan riittävästi namia ja mahdollista muuta matskua. Ohjelman mahdollista täydentävää tietoa tällä sivulla likempänä ajankohtaa. Lisätietoa osallistumismaksusta täältä.

Salmiakkipiknik on yhdistyksen historiassa jo 20:s! Ensimmäinen piknikki järjestettiin Suomenlinnassa vuonna 1999.

Kategoria(t): Ei kategoriaa. Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.